ZERÓWKI W KASZUBSKIM PARKU MINIATUR


16 października 2012 r. wszystkie grupy zerówki wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Stryszą Budę. Razem z nami na wycieczkę pojechały dzieci z Małego Przedszkola w Pępowie. Atrakcją parku są 25 razy mniejsze niż oryginał makiety znanych obiektów z Polski i świata, m.in. Statua Wolności, Mur Chiński, Biały Dom, Sfinks, Krzywa Wieża z Pizy. Najwięcej miejsca zajmują obiekty z Kaszub; m.in.: Kolegiata Kartuska, zamki z Bytowa, Rzucewa, kościoły z Sianowa, Sierakowic, Wygody, Pomieczyna, latarnie morskie, dwory
z Będomina, Salina, Kalwaria Wejherowska. Najokazalszą makietą jest Bazylika Mariacka z Gdańska. Mogliśmy poczuć się jak Guliwer nie tylko oglądając miniatury obiektów, ale również w BAJKOWEJ KRAINIE odwiedzić 60 malutkich postaci z bajek. Sporo zabawy czekało na nas w Gabinecie Śmiechu.
Niektórzy z nas odważyli się wejść do Zamku Strachu. Sporo uciechy sprawiły nam zwierzątka
w MINI ZOO. Wszystkie okazały się miłe, dały się nawet pogłaskać. Pod wiatą krytą strzechą zjedliśmy drugie śniadanie. Na świeżym powietrzu smakowało nam wybornie. Na placu zabaw czekały na nas liczne huśtawki i zjeżdżalnie. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Przyjazna adaptacja dzieci w edukacji szkolnej".

Zdjęcia