POCHWAŁA DYREKTORA SZKOŁY
W czerwcu, w ramach obchodów 800 - lecia Żukowa, na dziedzińcu przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyło się przedstawienie plenerowe pt. "Mniszki Żukowskie - Norbertanki" autorstwa i w reżyserii p. Janusza Stoppy. Spektakl zarysował sytuację polityczną Pomorza u schyłku panowania Mściwoja I, będącą tłem decyzji sprowadzenia sióstr do Żukowa. W aktorów wcielili się profesjonalni aktorzy oraz amatorzy, a wśród nich uczniowie naszej szkoły, Tadeusz Kobiela i Szymon Wierzba z klasy 6b.
Kilka dni temu, na ręce pani dyrektor przesłane zostało podziękowanie, następującej treści:
Szanowna Pani Dyrektor,
Z ogromną satysfakcja i radością śpieszę podziękować i pogratulować wspaniałej postawy uczniów Państwa: Tadeusza Kobieli i Szymona Wierzby, których miałem przyjemność obsadzić w sztuce teatralnej "Mniszki Żukowskie - Norbertanki". Ich postawa w trakcie prób i występów była pełna zaangażowania, odpowiedzialności i kultury scenicznej.(...) Ich budująca postawa zasługuje na wyróżnienie, o czym uprzejmie informuję.
Janusz Stoppa
Zaskoczeni uczniowie z radością przyjęli pochwałę pani dyrektor, która przy okazji tych gratulacji podziękowała chłopcom za ich duże zaangażowanie w działalność artystyczną na terenie szkoły i poza nią.
Zdjęcia z przedstawienia