SPORT

Żukowskie biegi przełajowe
26 marca 2012 r. nad "jeziorkiem" w Żukowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Żukowo w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Niezawodne znów były: Karolina Hinz, która była najszybsza w swojej kategorii i zdobyła złoty medal. Karolina Kobiela, która zajęła III miejsce. Gimnazjalistki zostały uhonorowane medalami i dyplomami. Będą reprezentować naszą szkołę i gminę na zawodach powiatowych 4 kwietnia w Miechucinie. Dobrze również spisali się chłopcy z podstawówki: Jakub Cudnik (VII miejsce) i Robert Pabian (XI miejsce). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Zdjęcia z biegów

Gimnazjada w koszykówce dziewcząt
30 marca w Zespole Szkół w Przyjaźni odbyła się Gminna Gimnazjada w Koszykówce Dziewcząt. Nasze gimnazjum reprezentowały dziewczyny z klas II i III gimnazjum:
11. Justyna Kreft
Drużyna z Leźna, po zaciętych i emocjonujących meczach z drużynami z Chwaszczyna, Żukowa i Przyjaźni, zajęła ostatecznie II miejsce, zdobywając srebrne medale. Chwaszczyno- I miejsce, Przyjaźń- III miejsce i Żukowo- IV miejsce). Dziewczyny dały z siebie wszystko! Gratulujemy!!!
Zdjęcia z zawodów

Gimnazjada w koszykówce chłopców
8 marca 2012 r. w Zespole Szkół w Chwaszczynie odbyła się Gminna Gimnazjada w Koszykówce Chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: 1. Szymon Kaim
9. Jędrzej Jurewicz
Gimnazjaliści z Leźna, po wygranym meczu z drużyną Żukowa i przegranych meczach z drużynami z Chwaszczyna i Przyjaźni, zajęli III miejsce, zdobywając brązowe medale. Chłopcy walczyli zacięcie, dostarczając kibicom wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Gratulacje!!! 25 września 2011 w ramach Pomorskiego Festiwalu Sportu w Żukowie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach przełajowych. Start w tych mistrzostwach okazał się dla naszych szkolnych sportowców bardzo owocny. Zwyciężczynią biegu została Karolina Hinc. Jako druga dobiegła Karolina Kobiela. Miejsce III przypadło Arkadiuszowi Mąka, natomiast Katarzyna Kobiela zajęła miejsce V.

Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej
W miesiącu październiku odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w piłce nożnej halowej. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła klasa VIa, która pokonała IVa 5 -2, a z klasą V wygrała 3 -1. II miejsce nieoczekiwanie zdobyli uczniowie klasy IVa, którzy zwyciężyli z piątoklasistami 3 -1. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Adrian Choszcz.

Zwycięstwo w unihokeju dziewcząt w zawodach gminnych.
W dniach 26 - 28 października 2011 uczniowie reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Gminy w unihokeju. W kategorii szkół podstawowych, obydwie drużyny, zarówno chłopców, jak i dziewcząt zajęły IV miejsca. Wśród szkół gimnazjalnych, nasza dziewczęca drużyna uplasowała się na miejscu III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mistrzostwa Gminy w Szachach
W dniu 3 października 2011 członkowie koła szachowego reprezentowali naszą szkołę na Drużynowych Mistrzostwach Gminy w grze w szachy, które obyły się w Pępowie. Drużyna szkoły podstawowej w składzie: Jakub Cudnik, Sebastian Rychert, Maksymilian Reiter, wywalczyła miejsce III, natomiast w kategorii gimnazjum: Karol Uzarek, Paweł Kummer, Radosław Kummer i Agata Wróbel znaleźli się na miejscu II. Serdecznie gratulujemy!

Pomorski Festiwal Sportu
25 września 2011 w ramach Pomorskiego Festiwalu Sportu w Żukowie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach przełajowych. Start w tych mistrzostwach okazał się dla naszych szkolnych sportowców bardzo owocny. Zwyciężczynią biegu została Karolina Hinc. Jako druga dobiegła Karolina Kobiela. Miejsce III przypadło Arkadiuszowi Mąka, natomiast Katarzyna Kobiela zajęła miejsce V.

Sztafetowe Biegi Przełajowe
W dniu 22 września 2011 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta walczyli bardzo dzielnie. W rezultacie, W kategorii gimnazjum drużyna chłopców wywalczyła IV, a dziewcząt III miejsce. W kategorii szkół podstawowych natomiast, chłopcy uplasowali się na miejscu V, a dziewczęta na miejscu VII. Gratulujemy!

Nasza drużyna dziewcząt zwyciężyła w zawodach w unihokeja, które były rozgrywane w Leźnie. Dziewczyny po emocjonujacym meczu pokonały drużynę z Przyjaźni 3:0.To zwycięstwo pozwoliło wygrać etap gminny i awansować do etapu powiatowego. Tutaj nasze dziewczęta odniosły duży sukces i zajeły III miejsce.Zwyciężyła drużyna ze Stężycy. Naszą drużynę reprezentowały uczennice drugiej klasy gimnazjum: Brzeska Adriana, Fedyk Katarzyna, Lichy Anna, Mrówczyńska Patrycja, Ojowska Bernadetta, Peta Anna, Piastowska Anna, Kleba Magda. Opiekunami byli: pan Maciej Celiński i pani Małgorzata Tryk.

Mistrz żonglerki piłkarskiej odwiedził naszą szkołę
W dniu 13.11.09 naszą szkołę odwiedził mistrz żonglerki piłkarskiej Janusz Chomontek. Jest to nietuzinkowa postać w świecie sportowym. Wielokrotnie ustanawiał i pobijał rekordy Guinnesa. Największe osiągnięcia Janusza Chomontka to:
- podbijając piłkę nożną pokonał dystans 30km na trasie z Ustki do Słupska, w czasie 8 godz. i 20 min.,
- pokonał rekord Diego Maradony w żonglowaniu piłką- Maradona doszedł do 7 tysięcy, wynik Chomontka to 35 tysięcy
- pokonał dwukrotnie trasę maratonu warszawskiego o długości 42km i 185m, czas przejścia to 8 godzin 30 minut (piłka podczas bicia rekordu ani razu nie spadła na ziemię),
- w czasie trwania programu 5-10-15 podbił piłeczkę ping-pongową 12 tyięcy razy,
- pokonał trasę maratonu berlińskiego żonglując-przeszedł 100km, w czasie 18 godzin (piłka ani razu nie upadła na ziemię),
- 29 lipca 2007 roku w Łobzie pobił rekord Guinnesa w podbijaniu piłki koszykowej z wynikiem 20432 podbicia w ciągu 2 godzin 11minut i 3 sekund.
Tak wybitny żongler, na naszej sali gimnastycznej, zaprezentował prawdziwe show. Jego pokaz żonglerki przyjeliśmy z wielkim podziwem. Pan Chomontek zaprosił nas również do udziału w konkursie żonglowania. W tej trudnej dyscyplinie zwyciężył Adrian Feith z klasy V, który otrzymał w nagrodę piłkę z autografem Janusza Chomontka. To spotkanie pokazało nam jak pasja i wytężona praca mogą doprowadzić do mistrzostwa sportowego. Zdjęcia z próby bicia rekordu Guinessa